Gilla oss på facebook
Advertisement Advertisement Advertisement

Nyheter

Startelvan mot West Bromwich

Bänk: Pereira, Jones, Rojo, McTominay, Lingard, Martial, Rashford…

Unitedsveriges Trippel till matchen – lägg ett bet

25 Kommentarer

 1. Martin

  15 april, 2018 at 16:19

  Ja, vad ska man säga. Är det konstigt om Rashford och Martial tappar lusten. De får ju fan aldrig spela sen Sanchez kom hit och tog nån form av untoachablepositon. Blir så irriterad…

 2. Fricken89

  15 april, 2018 at 16:23

  Och vart är Bailly? Hoppas ursäkten är att han vilas inför lördagens semifinal mot Spurs!

 3. Fricken89

  15 april, 2018 at 16:24

  *var.
  Satans autocorrect.

 4. Mogge

  15 april, 2018 at 16:29

  Måste väl vara skadad?

 5. GGMU

  15 april, 2018 at 16:36

  Shaw inte ens på bänken, antar att han har gjort sitt. Vet inte hur länge Martial/Rashford kommer orka på bänken. Vi sitter ju i princip på oslipade Neymar/Dembele/Mbappe liknande spelare som inte ens får chansen. Istället får en 29 årig Sanchez o Mata starta matcher… visst dom ska spela men ge chansen till Rash/Martial i en sån här match… seriöst.

  • Martin

   15 april, 2018 at 16:49

   Rashford lär ju stanna ett par år till. Men Martial är jag mer och mer övertygad om att vi mister i sommar. Säkert till Juventus. Och väl där lär han säkert blomma ut rejält. Det är min känsla. Men united har lite grävt sin egen grav där när man ”misshandlar” spelare så här….

 6. b

  15 april, 2018 at 18:50

  Oooooooooh sicket korpenspel

 7. Tommy

  15 april, 2018 at 18:59

  Man går alltså från att vinna på Etihad för att en vecka senare förlora mot jumbon på hemmaplan..

  Bristen på kreativitet gör mig verkligen mörkrädd.

 8. Richard

  15 april, 2018 at 19:01

  Så här har det sett ut,nästan varje hemmamatch,men så får vi ett slumpmål o vinner med 2-0.
  Våra kanter med mata,Young,sanches o Valencia är för jävla dåliga idag.Inte en gång o utmana med fart,utan det ska vändas inåt hela tiden.Hur kan mata få 90 min idag.
  Och hur kan pogba bli utbytt igen…

  • Tommy

   15 april, 2018 at 19:08

   Vilket är precis vad som gör mig mörkrädd.

   Det är verkligen så här det ser ut, dom är inte bättre än såhär. Punkt slut.

   Jag är inte ens arg, jag är bara ledsen.
   9/10 ggr som man tittar på dom så blir man bara frustrerad, får ångest och mår skit.

   Det finns ingen fantasi överhuvudtaget.
   Mot topp 6 så ska det slås långbollar på Lukaku och hoppas på att han ska suga ner bollarna.

   Mot resten av lagen, när man ska föra matcherna så ser alla ut som frågetecken.
   Det finns inget kombinationsspel överhuvudtaget.

   Man blir bara ledsen, bestörtad och besviken.

   • Fyfaan

    15 april, 2018 at 19:36

    Så jävla sant. Blev inte ens arg efter denna match,det är bara sorgligt och ångest rakt igenom. Sitter och hoppas att chelsea kniper 4e platsen och vi missar cl nästa år. Tar hellre det framför att Mou bir kvar ett år till för klarar fan inte av att se dethär något mer. Stackars jävla spelare som måste dras med en sån tränare och person som mou verkar vara.#MouOut, föredetting

    • Azze

     16 april, 2018 at 02:00

     Lugn nu inte vill vi spela EL nu. Håller helt med dig Richard och det är det som jag försökt säga, vi spelar inte bra, det ser ut som om det inte finns någon spelidé. Finns inget som övertygar mig inför nästa säsong tyvärr. Tycker att tränaren är på nedgång sen så tycker jag även att truppen inte är tillräckligt bra. När det väl hettar till i Final third och United försöker spela one touch football så gåre åt helvete.

 9. Johan

  15 april, 2018 at 19:03

  Detta resultat säger allt om United detta år.
  Ingen struktur inget eget spel, ingen spel idé. Och våra spelare vet inte om de fårspela eller inte spela. Mou för helvete håller du på med. Så jävla pinsamt. Skicka honom till Portugal och låt han stanna där.

  • Fyfaan

   15 april, 2018 at 19:17

   Word Johan. Håller helt med. Mou har verkligen gjort sitt som topptränare, frågan är bara hur länge han lyckas kravla sig kvar, desto längre han stAnnar desto mer kommer han smutsa ner och sprida sitt gift. Hoppas Woodward inser det snarast

 10. Fyfaan

  15 april, 2018 at 19:10

  Pinsamt är bara förnamnet😂😂.. hoppas vi åker fa cupen mot spurs, skyndar bara på processen att bli av med vår arroganta, utdaterade, destruktiva jävla idiottränare. Fan att vi inte kunde få guardiola, klopp eller ja vemfan som helst förutom tomten vi har som coach för tillfället. Hatten av för Guardiola och vad han lyckats göra med city på samma tid som mourinho fått, mou har förstört klubbens dna. Grattis city till titeln! Nu äre bara hoppas att mou får sparken efter säsongen, vore bästa värvningen! #MouOut

  • Xinpei

   15 april, 2018 at 19:16

   Men var bara tyst. I Varenda jävla kommentarfält så ser man ditt alias som är inne och baschar Mourinho för absolut ingenting. Sedan Guardiola? City? Nu ska vi vara klara med en sak. City har vunnit tre ligatitlar sedan SAF lämnade. Då med två olika tränare. Överskatta inte Guardiola här när mer än halva laget är kvar från Pellegrini.

   • Fyfaan

    15 april, 2018 at 19:26

    Haha knip igen förfan.. dom har haft exakt lika lång tid, lika mkt pengar att göra av med. Guardiola har ett spelsystem, mou får inte ens ihop försvarsspelet, anfallsspelet finns ju inte ens. Inse det bara, mou är på dekis, påväg utför, han är en föredetting, ”the special one”😂😂😂 skrattretande, snarare ”the losing one”

 11. runar

  15 april, 2018 at 19:14

  ja herregud men orkar faktiskt inte bli förbannad längre…

 12. Ruben

  15 april, 2018 at 19:14

  Då gjorde jag tydligen rätt när jag valde att inte ens kolla på matchen, så jäkla tråkigt har laget/spelet blivit.

 13. Mogge

  15 april, 2018 at 19:29

  Detta var uselt.

 14. Roy

  15 april, 2018 at 19:56

  Ja det är det som är oroväckande,jag kollade inte heller på matchen,suget har försvunnit,ändå är man röd i själen,har aldrig missat nån match innan…..nu har jag missat 2 i rad:((,Mou suger ut min energi,tyvärr.

  • Fyfaan

   15 april, 2018 at 20:01

   +1

 15. b

  15 april, 2018 at 20:00

  Tillbaka till ruta ett..

 16. ManU4ever

  15 april, 2018 at 20:16

  Det kommer väl en 1 vecka med 3 matcher snart. Förstår om man villa en skadebenägen Bially och Lindelöf gjorde inte bort sig. Dock kan jag tycka man kan vila Lukaaku för samma ändamål och starta med Martial på topp. Tycker Mourihno är lite knepig och svårbegriplig mer än ofta, gillar det inte!

  • Azze

   16 april, 2018 at 02:03

   Han kommer aldrig vila Lukaku för det är hans älskarinna XD

Lämna ett svar till

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

NÄSTA MATCH AVSPARK: 24/2 15.05
Manchester United - Liverpool
Premier League
Visas på Viasat Sport Premium, Viaplay

Senaste kommentarerna

FLER Nyheter